30-07-2021

Kryesore

Sulmon policët, arrestohet prizrenasi

Një person është arrestuar në Prizren për sulm ndaj zyrtarëve policorë. Njoftohet se rasti ka ndodhur mbrëmë rreth orës 20:30, transmeton “Gazeta e Prizrenit”. “Është arrestuar i dyshuari K-Shqiptar, pasi […]

Prizren: 25 patentë-shoferë konfiskohen nga policia 

Gjatë zbatimit të planit operativ “Respektimi i shenjave sinjalizuese ndriçuese”,  nga Policia brenda 24-orëshit në Prizren janë shqiptuar 25 masa mbrojtëse me konfiskim patentë shoferët për 25 vozitës, shkruan “Gazeta […]

Prizrenasi arrestohet në aeroportin e Prishtinës, dërgohet në burg

Një prizrenas i kërkuar nga organet e drejtësisë është arrestuar në Aeroportin ndërkombëtar “Adem Jashari” dhe është dërguar në burg, transmeton Gazeta e Prizrenit. Referuar raportit të policisë, arrestimi i […]

Vidhen stoli ari në Prizren

Një person ka raportuar për vjedhje në banesën e tij në Prizren. Rasti ka ndodhur gjatë natës në Prizren, transmeton Gazeta e Prizrenit. Sipas raportit të Policisë, viktima mashkull K/Shqiptar […]

Prizren: 15 aktakuza kundër 16 personave

Prokuroria Themelore në Prizren, gjatë 24 orëve të fundit, Departamenti i Krimeve të Rënda, në bashkëpunim me Njësinë e Hetimeve kundër Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion në Prizren, ka zbatuar Urdhëresën […]

Prizren: Numër i barabartë i të porsalindurve për nga gjinia

Në maternitetin e spitalit  “Prim. Dr. Daut Mustafa” Prizren, gjatë 24-orëshit të fundit janë regjistruar gjashtë lindje. Sa i përket gjinisë, numri i tyre kësaj radhe është i barabartë. Pra […]

Fajdet, katër persona të ndaluar në Suharekë

Prokuroria Themelore në Prizren në bashkëpunim me Njësinë e Hetimeve kundër Krimeve Ekonomike dhe Korrupsion në Prizren, ka zbatuar urdhëresën e Gjykatës Themelore në Prizren për urdhër kontroll të shtëpive, […]

Prizren: Kërkesat e mësimdhënësve për pagat jubilare dhe shujtën vërshojnë Gjykatën

Mësimdhënësit prizrenas tash e disa muaj përmes gjykatës, kanë nisur realizimin e të drejtës së tyre për marrjen e pagave jubilare dhe kompensimin e shujtës, të paraparë me Kontratën Kolektive […]

Prizren: Ish-drejtori i komunës kërkon të hudhet aktakuza që e ngarkon për keqpërdorim pozite

Mbrojtja e ish-drejtorit të Drejtorisë së Financave në Komunën e Prizrenit, Ertan Simitqi dhe  zyrtarit financiar, Zenel Ahmetaj, ka kërkuar që të hudhet poshtë aktakuza ndaj tyre, e cila i […]

Vidhen 14 pushkë gjuetie, 28 pistoleta e disa para në një lokal të Rahovecit

Policia ka njoftuar se një banor i Rahovecit ka informuar se persona të panjohur me forcë kanë depërtuar në lokalin e tij dhe kanë vjedhur katërmbëdhjetë pushkë gjuetie, 28 pistoleta […]