03-12-2020

Prizren

Për 5 vjet të themelimit, OJQ ” Solidariteti i Grave të Kosovës” tubon 700 anëtare

OJQ ” Solidariteti i Grave të Kosovës” në Prizren, ka shënuar 5-vjetorin e themelimit, në të cilin përveç anëtareve të saj, mbrëmë ishin të pranishëm edhe përfaqësues të institucioneve të […]

Haskuka kërkon vetëdijesim qytetar për mirëmbajtjen e Prevallës

Mjedise të Prevallës piktoreske janë pastruar nga mbeturinat e shumta, që një ditë më parë,  lanë pushuesit, të cilët qëndraun atje për 1 Maji. Këtë e ka njoftuar kryetari i […]

Prizren: I ndërpritet paraburgim të arrestuarin për mishin e importuar nga Belgjika

Gjykata Themelore nw Prizren i ka ndërprerë masën e paraburgimit Anton Jupes i cili ishte arrestuar në lidhje aferën e mishit të importuar nga Belgjika, muajin e kaluar. Lajmin për […]

A po shndërrohet qendra e Prizrenit në “kamp” të lypsarëve?

Dikush të prekë anash, dikush ta shtrinë dorën, dikush ta thotë refrenin e njëjtë e në kërkim të lëmoshës ka lypsarë të atillë, që edhe të përqafojnë. Këto janë imazhe […]

Veshjet e vjetra të Hasit

RTK në emisionin e saj “Arkiv ” ka sjellur një dokumentar për veshjet hasjane, të burrave dhe grave, të realizuar në vitin 1979.

Arrestohet vjedhësi i një Ipad-i dhe valixheje

Policia ka arrestuar një të dyshuar në Malishevë, për shkak të vjedhjes së një një Ipad dhe një valixheje të dorës, në një veturë e cila gjendej në parkingun e […]

Të papunët shëtitën për 1 Maj në Prizren

Ndonëse shifrat flasin për shumë të papunë, shënimi i Ditës së Punës, sot në Prizren është karakterizuar me shëtitje masive në qendër të qytetit, frekuentim të restoranteve për ata që […]

Cilët janë tifozët prizrenas, që u futën në stadiumin e Bajernit për të bërë foto me Ronaldon?

Javën e kaluar është zhvillua ndeshja e parë e gjysmëfinales në Champions League në stadiumin ” Allianz arena” të Munihut, ndërmjet Bayern-it dhe Realit nga Madridi, e cila u përmbyll […]

Haskuka: Punëtorët pa kontrata, pa sigurime shëndetësore e jetësore

Kryetari i Komunës së Prizrenit,  Mytaher  Haskuka ka uruar qytetarët për 1 Majin. Në një postim në profilin e tij në “Facebook” ai ndër tjera ka shkruar se në 20 […]

Totaj: Kryetari, Haskuka nuk mund të krenohet me qeverisjen e deritashme

Ish-kandidati i Partisë Demokratike të Kosovës (PDK) për kryetar të Prizrenit, Shaqir Totaj, duke folur për qeverisjen e re në Prizren, vlerësoi se ajo vazhdon të ankohet se ka shumë […]