15-01-2021

Prizren

Prizren: Rrënohet objekti pa leje ndërtimi në qendër të qytetit

Drejtoria e Inspektoriatit në Prizren ka njoftuar se ka ekzekutuar vendimin për rrënimin e përsëritshëm të një objekti në Qendrën Historike të Prizrenit. Objekti në fjalë ka pasur tejkalim të […]

Prizren: PDK kritikon për punësime të paligjshme kryetarin, Haskuka

Partia Demokratike e Kosovës (PDK) në Prizren, që tashmë është në opozitë,  derisa ka kritikuar për një varg shkeljesh kryetarin Mytaher Haskuka, përfshirë edhe siç është thënë punësimet e paligjshme […]

Shaqir Totaj pranon se ka bisedime për t’u bër ministër

Shaqir Totaj, ish- kandidati për kryetar të Prizrenit nga radhët e PDK-së në Prizren, pranon se ka bisedime për t’u bër ministër i Inovacionit dhe Ndërmarrësisë. “Kemi pasur bisedime në këtë […]

Prizren: Arrestohet për publikimin e fotove të një femre

Një person është arrestuar pasi ka publikuar foto të një femre në Prizren. I dyshuari është intervistuar dhe me vendim të prokurorit i njëjti është dërguar në mbajtje./koha.net/

Prizren: Orientohet shpenzimi i mbi 2.2 milion eurove nga hyrat vetanake

Kuvendi Komunal (KK) i Prizrenit, të enjten do të shqyrtojë propozim-vendimin për bartjen e mjeteve të pa shpenzuara nga të hyrat vetanake përgjatë viteve 2016-2017 për vitin në vijim, në […]

Prizreni inspektohet për ndërtimet (VIDEO)

Inspektorët nga Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit hapësirorë do të qendrojnë të mërkurën në Prizren. Klan Kosovës i ëhstë konfirmuar se në vizitë në Drejtorinë e Urbanizimit, ata kanë për […]

Landovicë: Shembja e dheut rrezikon shtëpitë (video)

Fshati Landovicë në Komunën e Prishtinës konsiderohet si zonë e ndjeshme ku vazhdimisht ka shembje të dheut. Komuna vitin e kaluar kishte investuar me ndërtimin e mureve mbrojtës në disa […]

Paralajmërohet shënim madhështor i 140 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit

140 vjetori i Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, sivjet do të shënohet në mënyrë madhështore, ndërsa pos autoriteteve më të larta të Shqipërisë e Kosovës, pritet të marrin pjesë edhe ata […]

Prizren: Prokurori kërkon dënimin e tre zyrtarëve të AUV-it, ndërsa mbrojtja lirimin

Prokurori Mehdi Sefa, gjatë dhënies së fjalës përfundimtare të tij, ka kërkuar nga trupi gjykues që zyrtarët e Agjencisë së Ushqimit dhe Veterinarisë(AUV), Ismet Fejzullahu, Sabedin Kadriu dhe Nedime Kalenderi-Krasniqi, […]

Tre të arrestuar për vjedhje nga veturat nëpër qendra tregtare

Tre persona me inicialet E. K, A. E dhe A. K. janë arrestuar nga policia, si të dyshuar për vjedhje, kryesisht thyerje të automjeteve, veçanërisht në parkingjet e objekteve tregtare. […]