04-10-2023

Rajonale

Prizren: Opozita kërkon prishjen e rrethojava të “Shtëpisë së Bardhë”

Kërkohet prishja e rrethojës së Shtëpisë së Bardhë në Prizren, ku edhe ndodhet selia e Kuvendit Komunal (KK). Këtë e kërkoi shefi i grupit të këshilltarëve të PDK-së, tashmë në […]

Rahovec: Policia heton hedhjen e nxënësit nga kati i dytë i shtëpisë së tij

Policia rajonale e Gjakovës ka bërë të ditur se të mërkurën ka pranuar informatën se një nxënës i klasës së shtatë të shkollës fillore të mesme të ulët “Bekim Sylka” […]

Rahovec: Latifi i pakënaqur me inspektorët e mjedisit

Në sallën e Kuvendit Komunal, Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, sot ka mbajt debat me kryetarët e lagjeve në qytetin e Rahovecit dhe kryetarët e fshatrave,  ndërsa është […]

Avokati i ish-kryetarit të Dragashit pretendon se ndjekja penale ndaj klientit të tij është vjetërsuar

Avokati Ruzhdi Berisha, të mërkurën, gjatë shqyrtimit gjyqësor kundër klientit të tij, Salim Jenuzi, i cili akuzohet për keqpërdorim të pozitës zyrtare gjatë kohës sa ka ushtruar postin e kryetarit […]

Shaqir Cervadiku lanson këngën kushtuar heroit Fadil Vata (Video)

Këngëtari Shaqir Cervadiku ka lansuar këngën më të re, të cilën ia ka kushtuar heroit të Kosovës, Fadil Vata. Kjo këngë pasqyron realitetin e heroit Vata. Fadil Vata ka lindur […]

Malishevë: Financohet rregullimi i disa rrugëve

Qeveria do të  mbështes financiarisht  rregullimin e disa projekteve të infrastrukturës rrugore. Kryetari i Komunës së Malishevës, Ragip Begaj dhe Ministri i Ministrisë së Infrastrukturës, Pal Lekaj, kanë nënshkruar  në Prishtinë, […]

Malisheva javën e ardhshme nis dezinsektimin e zonave endemike

Dezinsektimi i zonave endemike, kundër rriqrave, si bartës të virusit të etheve hemorragjike, planifikohet të filloi nga java e ardhshme. Varësisht nga kushtet atmosferike, nga e hëna e ardhshme planifikohet […]

Muharremaj: Theranda vazhdon të mbetet bastion i AAK-së

Kryetari i degës së AAK-së në Therandë ( ish Suhareeka),  Bali Muharremaj ka vlerësuar se “Theranda vazhdon të mbetet bastion i AAK-së dhe i zhvillimeve por edhe përkrahjes për kuadrot […]

Një i lënduar dhe një i arrestuar nga konflikti me armë në Studençan të Suharekës

Një person është arrestuar, pas një konflikti në të cilin janë përdorur edhe armë zjarri, mbrëmë në fshatin Studençan, që ka përfunduar me lëndimin e një personi. Sipas raporteve hetimore […]

Në Ditën e Tokës, mbillen 1.500 fidane të pishave në Rahovec

Rahoveci, do të jetë nikoqir i aktiviteteve për shënimin e Ditës Botërore të Tokës, në nivel vendi për këtë vit. Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor (MMPH) dhe Komuna e […]