20-05-2024

Moti sot

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, sot do të mbajë mot kryesisht me diell.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 C, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 28-32 gradë C.

Në Prizren temperatura sillet midis 17 C, ndësa ajo maksimale 32 C.

Shtypja atmosferike vazhdon të jetë stabile duke i ruajtur vlerat konstante. Do të fryjë erë e lehtë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.

Asnjë koment

Comments are closed.