23-09-2020

Sharr ( Dragash )

Mot pjesërisht i vranët

Ndonëse  pritet të pësojnë rënie të lehtë, temperaturat e ajrit, mbesin pak mbi vlera mesatare. Minimalet do të sillen nga 12 C deri në 13 C, ndërsa ato ato maksimale […]

Nga 11 të lindurit, më shumë femra në Prizren

Spitali i përgjithshëm  “Prim.Dr.Daut Mustafa ” Prizren, reparti Obstetrik (salla e lindjes) Raporti i lindjeve për 24 orët e fundit: Numri i përgjithshëm i lindjeve – 11 5 Meshkuj 6  […]

Nga 20 të lindurit në spitalin e Prizrenit, gjysma femra

Spitali i përgjithshëm  “Prim.Dr.Daut Mustafa ” Prizren, reparti Obstetrik (salla e lindjes ) Raporti i lindjeve për dy ditët e fundjavës: Numri i përgjithshëm i lindjeve –  20 Meshkuj – […]

Prizren: Rritet numri i aksidenteve në trafik

Krahasuar me të njëjtën periudhë të vitit paraprak, në çerekun e parë të këtij viti, numri i aksidenteve në rajonin e Prizrenit ka shënuar rritje për 8 për qind. Përkundër […]

Sot në rajonin e Prizrenit

Ngjarjet e paralajmëruara për sot: 2 qershor 2018: Ora:  09:00 Ministri i Punëve të Brendshme, Bejtush Gashi dhe ambasadori i Shqipërisë, Qemal Minxhozi, do t’i vizitojnë pikat kufitare në Morinë […]

8 të lindur në spitalin e Prizrenit, të gjithë meshkuj

Spitali i përgjithshëm  “Prim.Dr.Daut Mustafa ” Prizren, reparti Obstetrik (salla e lindjes) Raporti i lindjeve për 24 orët e shkuara: Numri i përgjithshëm i lindjeve –  8 Meshkuj – 8 […]

Nxënësit nga Suhareka dhe Sharri në Olimpiadën e Melkut të Austrisë

Në Melk të Austrisë, ka filluar Olimpiada e organizuar nga Ambasada e Republikës së Kosovës në Austri dhe në bashkëpunim me MID dhe qytetin Melk.   Në këto lojëra sportive […]

Sot inaugurohet rruga e re që lidhë Dragashin me Kukësin

Sot, në Krushevë të Dragashit, inaugurohet rruga që e lidhë këtë komunë me Kukësin, përkatësisht Kosovën dhe Shqipërinë, e financuar nga Bashkimi Evropian. Investimi është pjesë e Programit për Bashkëpunim […]

Varroset oficeri policor prizrenas, Ridvan Kalanderi

Dje, ka ndërruar jetë oficeri policor në Prizren, Ridvan Kalanderi, në moshën 59 vjeçare, duke humbur betejën e tij jetësore nga një sëmundje e rëndë që e kishte kapluar. Ai sot […]

Sharri mbajti manifestimin tradicional “Festivali Rinor 2018”

Drejtoria e Kulturës Rinisë e Sportit dhe Drejtoria Komunale për Arsim në Sharr (ish-Dragash) për një javë kanë organizuar manifestimin tradicional “Festivali Rinor 2018”, të gjashtëmbëdhjetin me radhë. Ky aktivitet […]

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.

    Ju falemnderit!

    Gabim!