04-10-2023

Uncategorized

E çuditshme: Universiteti u ofron studentëve të hynë në varr për të luftuar stresin para provimeve

Një Universitet ka ardhur me një metodë të pazakontë për t’i ndihmuar studentëve të luftojnë stresin e provimeve- një meditim në varr. Shumë Universitete kanë qenë duke punuar në për […]

Arusha shfaqet edhe në Koretnik, zhurjanët e filmojnë nga afër

Disa banorë të Zhurit, fundjavën që e lam pas kishin vajtur për t’u relaksuar sipër fshatit të tyre në malet e Koretnikut. Ata gjatë kohës sa kishin qëndruar aty kishin […]

Horoskopi sot

Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga […]

Përqeshej për shkarravina në klasë, 9 vjeçari punësohet për dizajnimin e mureve të një restoranti

Gjithmonë duhet t’i mbështesni fëmijët tuaj për talentin e tyre, ani pse nganjëherë fëmija s’është perfekt. Një 9 vjeçar nga Anglia, që quhet Joe Whale, ishte futur në telashe për, […]

Zafir Berisha me fjalë banale kundër Albin Kurtit, ja çfarë thotë kur i përmenden komandantët që u bënë milionerë

Zafir Berisha nga Nisma Socialdemokrate e ka ofenduar Albin Kurtin, kreun e Vetëvendosjes, derisa ka folur për komandantët që pasluftës u bënë milionerë, raporton Gazeta Express. Berisha derisa ka folur […]

Horosokopi sot

Dashi Kjo e shtunë do të jetë e mbushur me nervozizëm dhe gjatë saj mund të ketë konflikte dhe debate. Kohëve të fundit të gjitha fundjavat kanë qenë të vështira […]

Të bukura dhe vrasëse gjakftohta, njihuni me ninxhat e tmerrshme të Iranit

Ato janë të shkathta, gjakftohta dhe të pamëshirshme. Vajzat iraniane, që stërviten si ninxha, janë të përgatitura për të vrarë pa zhurmë. 25 milje larg nga kryeqyteti, Teherani, janë 4,000 […]

Horoskopi sot

Dashi Kjo ditë do të jetë shumë më e mirë në raport me ato që keni lënë pas. Tashmë situata mund të përmirësohet si në sferën sentimentale edhe në atë […]

Kanibali rus arrestohet pasi i hëngri tre njerëz e shumë kafshë

Një burrë është arrestuar në veri të Rusisë pasi akuzohet për kanibalizëm, pasi tri viktima të ngrëna pjesërisht ishin identifikuar bashkë me mbetjet e qenve, maceve dhe kafshëve tjera të […]

Femrat e Horoskopit që kanë aftësi “të marrosin” meshkujt pas vetes

Peshorja, Shigjetari dhe Ujori (femrat), janë tre shenjat e Horoskopit që sipas astrologëve, kanë aftësi “të marrosin” meshkujt pas vetes. Peshorja Nxjerrin vetëm ‘’mjaltë’’ nga goja, karakterizohet nga një harmoni […]