22-07-2024

Uncategorized

Horoskopi javor

Horoskopi javor evidenton se këto janë disa nga gjërat kryesore që pritet t’i ndodhin çdo shenje. Dashi Dashuria: Këtë javë do të jeni më të vëmendshëm në punët e dashurisë dhe do të përpiqeni të silleni mirë. Do të ketë më pak grindje dhe më shumë reflektim, dhe kjo do t’ju lejojë të përjetoni lehtësisht […]

Akrobati i vogël (Video)

Kush janë kurdët dhe pse po i sulmon Turqia në Siri

Nga Patrick Kingsley “The New York Times” Pushtimi turk i territorit që kontrollohet nga kurdët në veri të Sirisë, ka ndërlikuar më tej një luftë civile tashmë kaotike. Ajo që nisi 8 vjet më pare, si një seri protestash jo të dhunshme kundër qeverisë siriane, degradoi në një konflikt ndërkombëtar, midis dhjetëra fraksioneve lokale, Shtetit […]

Horoskopi, shenjat që e kanë të vështirë të thonë “të dua”

Shenjat e Horoskopit që vijojnë si më poshtë e kanë të vështirë të thonë: “Të dua”. Bricjapi Të ftohtë dhe arrogantë – kjo është përshtypja që e krijon secili kur takohet për herë të parë me dikë që i përket shenjës së Bricjapit. Në pamje të parë mund të duket se nuk kanë romancë fare, […]

Shfuqizohet vendimi për lokacionin e objektit të shoqatave të dala nga lufta në Malishevë

Anëtarët e Kuvendit të Komunës së Malishevës kanë shfuqizuar vendimin për caktimin e lokacionit për ndërtimin e objektit për shoqatat e dala nga lufta e UÇK-së. Muajin e kaluar Ministria e Administrimit të Pushtetit Lokal kishte vlerësuar se ky vendim është në kundërshtim me dispozitat e legjislacionit në fuqi. MAPL-ja pati ardhur në këtë përfundim, […]

“Fshesa e vjetër i njeh mirë qoshet e shtëpisë”, Thëniet më të bukura irlandeze

Irlanda, një prej vendeve të shquara për forcën e karakterit, për stilin e tyre të jetës, e për dashurinë pijen (duke mos dashur ta teprojmë!). Gjithsesi historia na tregon se kemi të bëjmë me një popull i cili për shkak të veçorive të tij ngjall shumë kureshti dhe dëshirë për të ditur më shumë, ndaj […]

Në shkollën “11 Marsi”në Prizren themelohet Qendra për Karrierë (VIDEO)

Agjencia për Arsim dhe Aftësim Profesional dhe Arsim për të Rritur (AAAPARr) ka themeluar Qendrën për Karrierë në SHMLT “11 Marsi” në Prizren. Kjo qendër, inagurimi i së cilës do të bëhet më 18 tetor 2019 nga ora 10:30, është themeluar si rezultat i një partneriteti dhe bashkë-investimi në mes të Agjencisë për Arsim dhe […]

Horoskopi sot

Dashi Dashuria: Ata që kanë mbyllur së fundmi një histori, do të duhet të kuptojnë se çfarë të bëjnë kur të përballen me një tërheqje të re. Nga ana tjetër konfirmime afektive vijnë nga ata që ishin larguar për shkak të disa grindjeve. Miqësi të ngurta dhe perspektiva të mëdha për beqarët. Puna: Jupiteri stimulon […]

Horoskopi për sot

Njihuni me parashikimin, për punën, shëndetin dhe ndjenjat, si do të ecë dita për të lindurit e çdo shenje. Ky është një përkthim ekskluziv nga noa.al i shërbimit astrologjik për lexuesit. Dashi Dashuria: Sot dita do të jetë shumë soditëse. Do të kërkoni spontanisht përgjigje në të kaluarën që nuk keni ditur ti jepni, por […]

E pazakontë: Lind foshnja me tre këmbë dhe dy organe gjenitale

Mjekët që shpëtuan një fëmijë të lindur me tre këmbë, dy penisa dhe me mungesë anusi kanë thënë që ai do të jetojë një ‘jetë normale’ pas operacionit. Foshnja mashkull, e lindur në Moskë, Rusi, zhvilloi dy organe gjenitale dhe një këmbë shtesë – e vendosur mes dy këmbëve të tjera – ndërsa ishte në […]