23-07-2021

Uncategorized

Shëtitja në park e mirë për shëndetin

Një shëtitje në park është me të vërtetë e mirë, pasi kalimi i kohës në natyrë rrit shëndetin afatgjatë, zbuloi një studim. Ikja nga ‘xhungla urbane’ në hapësirë të gjelbër […]

Prizren: Institucionet dhe partitë politike me mesazhe urimi për festën e Bajramit

Zyrtarët komunal dhe subjektet politike të Prizrenit, kanë uruar qytetarët e besimtarët islam për festën e Fitër Bajramit. Në urimin e kryetarit të Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ndër tjera […]

Kuvendi Komunal i Prizrenit në  mbledhjen solemne, vlerëson sakrificën për shtetin

Artan Abrashi, kryesues i KK-së,  tha se gjithmonë duhet t’i kujtojmë ata që sakrifikuan për këtë ditë dhe ftoi për një minutë heshtje në nderim të tyre. Kryetari Mytaher Haskuka, […]

Kapet në Morinë, kosovari i dënuar në Norvegji

Policia e Morinës ka arrestuar një shtetas kosovar i dënuar për trafik narkotikësh me 10 vite në Norvegji. Istref Tahirukaj, 49 vjeç nga Deçani i Kosovës, gjatë përpunimit të dokumentacionit […]

12 të lindur në spitalin e Prizrenit, shumica meshkuj

Spitali i përgjithshëm  “Prim.Dr.Daut Mustafa ” Prizren, reparti Obstetrik (salla e lindjes): Sipas motrës kryesore Leonora Hoxha, ky është raporti i lindjeve për 24 orët e shkuara: Numri i përgjithshëm […]

Haxhi Krasniqi kampion i Evropës

Haxhi Krasniqi i është kthyer skenës së madhe të boksit, me një ndeshje shumë të rëndësishme të zhvilluar në Gjermani. Krasniqi, që njihet edhe si Robin Krasniqi, u shpall kampion […]

100 mijë eurot e vjedhura në Piranë janë të kuvendarit e afaristit, Xhavit Uka

Finales së Ligës së Kampioneve ia pa sherrin ish-deputeti i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Xhavit Uka. Në kohën kur po zhvillohej ndeshja ndërmjet Real Madrid-Liverpool hajnat hynë në shtëpinë e […]

Vdes e vetaksidentuara dy ditë më parë në Autostradën “Ibrahim Rugova”

Dy ditë më parë, në kilometrin 58 të autostradës “Ibrahim Rugova”, në segmentin Gjurgjicë-Vërmicë, policia ka raportuar për një aksident të shkaktuar nga një femër, shqiptare e Kosovës, në të […]

Pas aksidentit në Landovicë, vdes aktivistja e Vetëvendosjes në Gjakovë

Nita Rexha, aktiviste e Vetëvendosjes nga komuna e Gjakovës ka vdekur, në moshën 24 vjeçare. Ajo kishte pësuar një aksident të rëndë me 14 mars, por nuk mundi t’u mbijetoi […]