16-10-2021

Uncategorized

Përqafimi është i mirë për shëndetin. 10 arsyet pse duhet ta bëni më shpesh

Një përqafim është një gjest i thjeshtë dhe i dashur që arrin të ketë përfitime të jashtëzakonshme në shëndetin dhe gjendjen shpirtërore. A ndiheni të stresuar, të pasigurtë ose thjesht […]

Facebooku synon të afrojë njerëzit me kamerën e veçantë

Facebooku po lanson altoparlantin e tij inteligjent me një ekran dhe një aparat fotografik. Portal dhe Portal + janë ndërtuar posaçërisht për video-telefonata. Pajisja është në thelb një folës i […]

Paraburgim prej 40 ditësh për shqiptarin që kontrabandonte migrantë

Gjykata Themelore e Prizrenit, duke vendosur sipas kërkesës së Prokurorisë Themelore të Prizrenit, ka caktuar masën e paraburgimit prej 40 ditësh ndaj të pandehurit me iniciale J.SH. nga Tirana – […]

Gabimet më të zakonshme që i bëni në mëngjes

“Nëse i ikim mëngjesit, atëherë patjetër që do të bëjmë një zgjedhje jo të duhur për drekë. Njerëzit që kalojnë mëngjesin, hanë më shumë gjatë ditës”, thotë Emily Banes, eksperte […]

Rrëfimi i 21 vjeçares prizrenase që punoi si masazhere: Keqtrajtoheshim dhe ofronim shërbime seksuale

Kushtet e rënda financiare e shtyen 21 vjeçaren nga Prizreni të kërkojë punë në kompmani të ndryshme private. Por, thotë se nuk i priu fati dhe kështu e lodhur nga […]

Moti sot

Sot në rajonin e Prizrenit, sikurse edhe në territorin e vendit temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 26-28 gradë Celsius. Instituti Hidrometeorologjik […]

Lind viçi me dy prapanica e gjashtë këmbë (video)

Kjo gjë që ka ndodhur më 20 gusht, është e padëgjuar dhe e habitshme për secilin njeri. Një viç ka lindur me trup të deformuar e që ka lënë pa […]

Koloneli me origjinë shqiptare drejtor i Muzeut të Spiunazhit në Amerikë (VIDEO)

Kolonel Cris Costa ka marrë drejtimin e Muzeut Ndërkombëtar të Spiunazhit në Uashington pas një karriere të gjatë si oficer zbulimi në radhët e ushtrisë, raporton Zëri i Amerikës. Ai […]

Prokuroria do të kërkojë ndërprerjen e pagesave për veteranët e rrejshëm

Krahas aktakuzës ndaj veteranëve të rrejshëm, Prokuroria Speciale e Kosovës do të kërkojë nga gjykata që përfituesve të pensioneve të veteranëve t’u ndalohet pagesa. Aktakuza, sipas prokurorit Special, Sylë Hoxha, […]

Ministri Gashi: DokuFest nga një festival, në një institucion të veçantë të kulturës

Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Gashi, organizon pritje për pjesëmarrësit e Festivalit “Dokufest”. Gjatë këtij organizimi, Ministri Gashi tha se Festivali Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër […]