09-08-2022

Uncategorized

Aksident i rëndë në Suharekë, vdesin dy persona (foto)

Një aksident i rëndë trafiku ndërmjet dy veturave njëra me targa vendore e tjetra me targa të Francës ka ndodhur në fshatin Dubravë të Suharekës. Si pasojë e aksidentit kanë […]

Arrihet marrëveshja, Celina bëhet me skuadër të re

Bersant Celina edhe në sezonin e ri do të jetë pjesë e Championship në Angli. Sulmuesi i Kosovës do të largohet nga Manchester City për t’iu bashkuar Swansea Cityt. Lajmi […]

Moti sot në Kosovë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara. Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 15-17 gradë Celsius, ndërsa, maksimalet e ditës parashihet […]

Rrëfimi prekës i vëllait të 25 vjeçares e cila vdiq bashkë me familjen në aksident

Vëllai i 25-vjeçares A.S. që humbi jetën e saj bashkë bashkëshortin, dy fëmijët dhe vjehrrën në një aksident rrugor që ndodhi të dielën në rrugën Suharekë-Duhël, ka rrëfyer sot për […]

Shëtitja në park e mirë për shëndetin

Një shëtitje në park është me të vërtetë e mirë, pasi kalimi i kohës në natyrë rrit shëndetin afatgjatë, zbuloi një studim. Ikja nga ‘xhungla urbane’ në hapësirë të gjelbër […]

Prizren: Institucionet dhe partitë politike me mesazhe urimi për festën e Bajramit

Zyrtarët komunal dhe subjektet politike të Prizrenit, kanë uruar qytetarët e besimtarët islam për festën e Fitër Bajramit. Në urimin e kryetarit të Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, ndër tjera […]

Kuvendi Komunal i Prizrenit në  mbledhjen solemne, vlerëson sakrificën për shtetin

Artan Abrashi, kryesues i KK-së,  tha se gjithmonë duhet t’i kujtojmë ata që sakrifikuan për këtë ditë dhe ftoi për një minutë heshtje në nderim të tyre. Kryetari Mytaher Haskuka, […]

Kapet në Morinë, kosovari i dënuar në Norvegji

Policia e Morinës ka arrestuar një shtetas kosovar i dënuar për trafik narkotikësh me 10 vite në Norvegji. Istref Tahirukaj, 49 vjeç nga Deçani i Kosovës, gjatë përpunimit të dokumentacionit […]

12 të lindur në spitalin e Prizrenit, shumica meshkuj

Spitali i përgjithshëm  “Prim.Dr.Daut Mustafa ” Prizren, reparti Obstetrik (salla e lindjes): Sipas motrës kryesore Leonora Hoxha, ky është raporti i lindjeve për 24 orët e shkuara: Numri i përgjithshëm […]

Haxhi Krasniqi kampion i Evropës

Haxhi Krasniqi i është kthyer skenës së madhe të boksit, me një ndeshje shumë të rëndësishme të zhvilluar në Gjermani. Krasniqi, që njihet edhe si Robin Krasniqi, u shpall kampion […]