28-05-2020

Uncategorized

Pas festave të fundvitit! Katër çajra që ju ndihmojnë me tretjen dhe dhimbjet e stomakut

Një sistem i shëndetshëm tretës nuk ka nevojë për pije të gazuara apo ushqime të shpejta e të përpunuara. Lista e pijeve dhe ushqimeve që duhen shmangur në të mirë […]

Kosovari dëbohet nga Zvicra, sherri i 300 frangave

Një pronar lokali në Aargau i kishte një kosovari një borxh prej 300 frangash. Kur dy vëllezër kosovarë i kërkuan t’ia kthenin ato, situata u përshkallëzua. Tani vëllai më i […]

Mërgimtarëve kosovarë ua shpërthejnë gomat e veturës derisa kalonte nëpër Serbi

Një mërgimtarit i cili jeton në Gjermani i janë shpërthyer dy gomat e veturës në Serbi, gjatë kohës sa po kalonte nëpër autostradë të Nishit. Gjatë mbrëmjes së sotme janë […]

Aksident në Zvicër, kosovarja 21 vjeçare godet pemën

Në mëngjesin e sotëm në Zvicër, saktësisht në rrugën nga Scherz drejt Lupfig, një kosovare e moshës 21 vjeçare është aksidentuar me veturën e saj të llojit ‘BMW’.Siç raporton ‘Blick.ch’, […]

Shaqiri nominohet për golin më të mirë të muajit në Premier Ligë

Goli i Xherdan Shaqirit është nominuar për golin më të mirë të dhjetorit në Premier Ligë. Në këtë garë bënë pjesë edhe Grealishi me golin e shënuar ndaj Manchester Unitedit, […]

Lirohet zyrtari i NISMA-s që kërcënoi me vrasje Albin Kurtin

Kandidati për deputet i Nismës Socialdemokrate, Haxhi Hoti javën e kaluar përmes rrjetit social facebook kishte kërcënuar me vrasje liderin e Vetëvendosjes, Albin Kurtin. Menjëherë pas këtij kërcënimi ai u […]

Thyhet selia e PDK-së në Therandë

Është gjetur e thyer sot në orët e mëngjesit dera e zyrës së Degës së PDK-së në Therandë. Policia është njoftuar për rastin. Ka dalë në vendin e ngjarjes dhe […]

Osmani: Gabim historik për vendin nëse nuk bëhet marrëveshja VV-LDK

Nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Vjosa Osmani, e ka quajtur gabim historik për vendin nëse nuk arihet marrëveshja VV-LDK. “Nuk mund të flas se cili do të jetë qëndrimi […]

Ky është shqiptari i suksesshëm me uniformë amerikane të NATO-s, në SHBA

Shqiptari nga LLojani i Kumanoves me uniformë ushatarake amerikane priti sekretaren e SHBA-së Medlin Ollbrajt ne një pikë rrezistence gjatë luftës së Kosovës. Ajaz Emini është nga fshati Llojan i […]

Kurti: Skenari më i keq i mundshëm – zgjedhjet e reja

Kreu i Vetëvendosjes, Albin Kurti, ka thënë se skenari më i keq i mundshëm është organizimi i zgjedhjeve të reja. Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, në një intervistë në […]