28-05-2020

Uncategorized

Shpallet aktgjykimi në rastin “Pronto”, lirohen nga akuzat të gjithë të përfshirët

Gjykata Themelore në Prishtinë, të premten, ka shpallur aktgjykim lirues ndaj 11 të akuzuarve në rastin e njohur “Pronto”. Ish-deputeti i Partisë Demokratike të Kosovës, Adem Grabovci, ish-ministri i Inovacionit […]

Videoja ku Balotelli shan shqip

Mario Baloteli nuk ndihet aspak i kompleksuar për të bërë reagimet nga më të çuditshmet. I njohur për sjelljet e padisiplinuara brenda dhe jashtë fushe, sulmuesi italian i ka habitur […]

Kamerat mbrojnë faunën në malet e Greikocit të Suharekës (VIDEO)

Kushdo që po viziton bjeshkët e Greikocit të Suharekës, mund të ruaj kujtime të jashtëzakonshme me kafshë. Atje janë vendosur kamera, të cilat po kapin imazhe të mahnitshme, transmeton Klan […]

Deri 4 orë pritje në Merdare, për të dalë nga Kosova

Shumë bashkatdhetarët të cilët kishin vendosur që festat e fundvitit ti kalojnë në vendlindje, u ka ardhur koha të kthehen në vendet ku ata zhvillojnë jetën. Mirëpo edhe kësaj here, […]

Ja kur pritet ftoftë, borë e ngrica në Kosovë

Ditët e para të këtij viti, moti do të jetë kryesisht me diell, derisa mëngjeset me ngrica. Në fundjavë ndërkaq sipas Prishtina Weather priten reshje të borës. Nga dita e […]

Trafiku rrugor ndër “vrasësit” më të mëdhenj në Kosovë

Të paktën 100 të vdekur dhe mijëra të lënduar është bilanci i aksidenteve rrugore që është prezantuar nga Policia e Kosovës për vitit 2019. Sipas raporteve të rregullta të policisë […]

Injorimi i centave në tregun kosovar, afro 50 milionë euro në vit tjetërsohen

Sa herë që qytetarët e Kosovës blejnë diçka, kusuri i centave për ta duket shpeshherë i pavlefshëm. Kjo fillon zakonisht nga mos kthimi i kusurit 1,2 e 5 cent, që […]

Vrasja e Elvis Pistës nga Rahoveci, as 2019-ta nuk e zbardhi

Viti që lamë pas u karakterizua me ngjarje të shumta në sferën e sigurisë, mirëpo edhe me sfida të reja për sistemin e drejtësisë së Kosovës. 2019-ta kaloi pa u […]

Babai shqiptar vret vajzën bashkë me dhëndrin në Australi, pastaj tenton të vetëvritet

Vrasje e dyfishtë në Melbourn të Australisë. Babai 55-vjeçar vret vajzën dhe dhëndrin dhe më pas tenton të vetëvritet. Ngjarja ndodhi paraditen e 31-dhjetorit. Mister arsyet. Një ngjarje e rëndë […]

Disa turistë grekë zgjodhën Prizrenin për të pritur Vitin e Ri

Pa shumë festime në sheshe e me një atmosferë të zbehtë që nuk i ngjau festës, qyteti i Prizrenit e ka shënuar fundin e vitit. Të paktë ishin edhe ata […]