04-07-2020

Uncategorized

Haxhi Shala: Albin Kurti është zhveshur nga çdo ideal

Haxhi Shala, shef i deputetëve të Nismës Socialdemokrate ka deklaruar se LV dhe LDK kanë faj për ngecjet disa mujore në formim të qeverisë, raporton Gazeta Express. Shala para deputetëve […]

Deputetja Musliu i ndërhynë Albin Kurtit në fjalim, ia vendos flamurin në setër!

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Ganimete Musliu i ka ndërhyrë Albin Kurtit në foltore derisa ai po e paraqiste programin e qeverisë para deputetëve Deputetja e Partisë Demokratike të Kosovës […]

Haskuka i pranishëm në sallën e Kuvendit të Kosovës

Pritet që brenda pak minutave të fillojë seanca plenare e Kuvendit të Kosovës për votimin e Qeverisë së re. Tashmë në sallë kanë arritur deputetë të shumtë, por të pranishëm […]

Lejet e qëndrimit për shqiptarët nga Gjermania, arrijnë në nivel rekord në një vit

Rreth 80% e lejeve të reja të qëndrimit të dhëna për shqiptarët që punojnë dhe jetojnë në Bashkimin Europian janë dhënë për një periudhë më të gjatë se 12 muaj. […]

Sot votohet Qeveria Kurti

Deputetët e legjislaturës së shtatë të Kuvendit të Kosovës do të mblidhen sot për të votuar qeverinë e koalicionit Lëvizja Vetëvendosje-Lidhja Demokratike e Kosovës, koalicion ky që u arrit pas […]

Mësimdhënësit kërkojnë zbatimin e kontratave kolektive, komunat ankohen se s’kanë buxhet

Komuna e Malishevës është në proces gjyqësor me mbi 200 mësimdhënës. Ata po kërkojnë zbatimin e Kontratës kolektive për pagesën e shujtës dhe të udhëtimit. Mirëpo, sipas drejtorit të Arsimit […]

Quni: Jashtëzakonisht i nderuar që u zgjodha nënkryetar i LDK-së

Nënkryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Anton Quni, ka reaguar pas emërimit të tij sot në këtë subjekt. Ai deklaroi se është i nderuar që ka këtë pozitë tani, gjithashtu […]

12 ministrat e Qeverisë Kurti: Këta janë emrat nga VV dhe LDK

Janë mësuar shumica e emrave të ministrave të qeverisë Kurti, e cila pritet të votohet të hënën në Kuvendin e Kosovës. Sot kryetari i Vetëvendosjes Albin Kurti dhe ai i […]

Zyrtari i AAK-së ia kujton Kurtit se kopjoi programin e Haradinajt me 15 ministri

Zyrtari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Besnik Tahiri, ia ka kujtuar kreu të Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurtit, se modeli me 15 ministri është kopjuar nga Projektligji që është hartuar […]

Kurti flet pasi u arrit koalicioni: Jemi vonë

Albin Kurti përmes një postimi ka thënë se në negociatat me LDK-në, njëri-tjetrit, i kemi ofruar kërkesa e i kemi kërkuar oferta, jemi qarë e kemi qeshur, përherë të kujdesshëm […]