28-05-2020

Uncategorized

Deklarohet personi që kërcënoi Isa Mustafën dhe djalin e tij

Besnik Mustafa, djali i kryetarit të LDK’së, Isa Mustafa, ka marrë një kërcënim sonte në rrjetin social Facebook, të cilin edhe e ka publikuar në profil të tij. Por, kërcënuesi […]

24-orët e fundit mbi 60 aksidente në vend

Gjatë 24 orëve të fundit në të gjithë vendin janë raportuar 63 aksidente komunikacioni. Prej tyre, 15 kanë qenë me të lënduar, ndërsa 48 të tjera me dëme materiale. Fatmirësisht, […]

“Kryem marrëdhënie dhe më pas…”-rrëfehet 28-vjeçari që vrau shqiptaren në Francë

Një 37-vjeçare shqiptare, Brunilda Sadushi, u vra natën e Krishtlindjeve në Mugins në afërsi të Kanës në Francë. Mediat franceze shkruajnë se është zbuluar autori i krimit makabër të shqiptares […]

Bora e zë në befasi kryetarin Muharremaj në Suharekë: Dy vetura përfundojnë jashtë rrugës

Bora e rënë mbram si duket e ka zënë të pa përgaditur komunën e Suharekes, transmeton Gazeta Metro. Të gjithë ata që janë zgjuar sot mund të jenë befasuar nga […]

PDK-ja zgjedh Kryesinë e re

Partia Demokratike e Kosovës ka zgjedhur Kryesinë e re të partisë. Kryesia e re me 25 anëtarë, u zgjodh në mbledhjen e Këshillit Drejtues të Partisë. “Partia Demokratike e Kosovës […]

44-vjeçari kosovar dyshohet se e vrau me thikë gruan e tij në Gjermani

Një 44-vjeçar nga Kosova po dyshohet se e ka vrarë gruan e tij  33 vjeçe në Heilbronn. Sipas raportimit të mediave gjermane, shkak për vrasjen e gruas thuhet të ketë […]

Haradinaj e quan mashtrues Kurtin, thotë se nuk do ta krijojë qeverinë

Kryeministri në detyrë dhe kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj duke e quajtur sërish Albin Kurtin mashtrues, ka deklaruar se ai çdoherë ka bërë politikë dhe ka […]

Dalin pamjet e aksidentit tragjik, si parakaloi gabim dhe humbi jetën shoferi

Mëngjesin e sotëm, shoferi i identifikuar si Led Caka humbi jetën në Rubik, në aksin rrugor Milot-Rrëshen. Ai po drejtonte automjetin tip “Alfa Remo” kur tentoi të bënte një parakalim, […]

Don Shan Zefi rikthen debatin a vdiq Ibrahim Rugova si katolik apo mysliman

Vikari Gjeneral i Dioqezës Prizren-Prishtinë, Don Shan Zefi ka thënë se Ibrahim Rugova kurrë nuk ka vdekur si mysliman. Ka thënë se ish-Presidenti i Kosovës e adhuronte Kishën Katolike. Sipas […]

Pesëdhjetë të vdekur nga moti i ftohtë në Bangladesh

Së paku pesëdhjetë persona kanë vdekur nga moti i ftohtë në Bangladesh, njoftuan zyrtarët shëndetësorë. Temperatura më e ftohtë për këtë vit në Bangladesh u regjistrua në orët e hershme […]