22-07-2024

Video

Sharje dhe fyerje në mes Halitit dhe Gashit në Kuvend (video)

103 vjeçari nga Krusha e Madhe që punon tokën (VIDEO

Një plak në Krushë të Madhe ka mbi 100 vjet jetë, mirëpo mosha nuk e pengon atë që të punojë në kopsht. E pas Hamëz Sadikut, tashmë kanë lindur edhe katër breza tjerë.

Haradinaj i ankohet Jasharit: Më mirë me qenë si dëshmorët se kështu (video)

Kryeministri Ramush Haradinaj mendon se dëshmorët e kombit janë në gjendje më të mirë sesa ai dhe Xhavit Jashari, përfaqësues i shoqatës së familjarëve të dëshmorëve.  

Kryeministri Haradinaj takoi protestuesit, ish-ushtarë të UÇK-së (Video)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka takuar shkurt një grup të ish-ushtarëve të pakënaqur të UÇK-së, të cilët po protestojnë me kërkesat, duke përfshirë edhe pastrimin e listave të veteranëve. Haradinaj u ka thënë protestuesve se është i zënë me një aktivitet dhe ka kërkuar prej tyre të mbajnë një takim pas 40 minutash, për […]

Reagim qesharak i zogut kur e pa vetën në pasqyrë (Video)

Gjithçka që duhet të dini për stadiumin e rinovuar të Prishtinës

Në Stadiumin e Prishtinës janë duke u kryer punimet e fundit dhe ai pritet të jetë i gatshëm nga qershori i këtij viti. Rinovimi ka filluar në qershor të vitit 2016 dhe ka kushtuar 8 milionë euro. Stadiumi do të jetë i Kategorisë së 4-të të UEFA-s, ndërsa ndeshjet aty do t’i zhvillojë klubi i […]

Newsletter

  • Abonohuni tani!

    Për më të rejat nga Gazeta e Prizrenit.