04-10-2023

Dekorohet shkrimtari Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani e ka dekoruar shkrimtarin Ismail Kadare me urdhrin “Hasan Prishtina”

Ngjarja është zhvilluar në kabinetin e presidentes dhe është mbuluar nga një numër i madh i mediave.

Ai po qëndron në Kosovë që nga dita e djeshme, ku ka marr pjese edhe në hapjen e panairit “Prishtina 2023”. Ndërsa nesër Komuna e Fushë Kosovës ka paralajmëruar se do ta shpalle “Qytetar Nderi”. /GS

Asnjë koment

Comments are closed.