15-06-2024

Dy ditët e ardhshme parashihet mot i ndryshueshëm

Gjatë dy ditëve parashihet të mbajë mot i ndryshueshëm me vranësira, diell, e orëve të pasdites priten edhe reshje lokale shiu me bubullima.

Në fillim të javës së ardhshme masa më të freskëta ajrore do të shtrihen mbi rajonin tonë, që gradualisht do të zbresin temperaturat përreth vlerave mesatare.

Të premten-Ngrohtë, me diell dhe vranësira. Më vonë pasdite priten reshje lokale shiu me bubullima. Erë e lehtë dhe mesatare nga verilindja 3-7m/s.

Me 7.09.2019-Kryesisht me vranësira. Pasdite priten zhvillime të shtrëngatave me shi. Erë e lehtë dhe mesatare nga jugu-jugperëndimi 2-9m/s.

Sipas nstitutit Hidrometeorologjik, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 10-12 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 25-27 gradë Celsius. Në viset malore dhe përreth tyre temperaturat minimale parashihen të regjistrohen në kufijtë ndërmjet 7-9 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ndërmjet 22-24 gr/C”,

 

Asnjë koment

Comments are closed.