15-04-2024

Formohet Komisioni Parlamentar për Tribunalin

Kuvendi i Kosovës e ka formuar Komsionin Parlamentar për harmonizimin e qëndrimeve për krijimin e Tribunalit Ndërkombëtar.

Nga Partia Demokratike e Kosovës përfaqësues në këtë Komision do të jetë deputeti Memli Krasniqi, nga LDK-ja Vjosa Osmani,

nga Lëvizja Vetëvendosje, Albulena Haxhiu, nga AAK-ja Muharrem Nitaj, nga PSD-ja Dardan Molliqaj, nga Nisma, Enver Hoti dhe nga 6+ Duda Balje./Zëri

Asnjë koment

Comments are closed.