30-07-2021

FOTOLAJM: Peshkatarët indianë kapin peshkaqenin me dy koka

Peshkatarët në Indi kanë mundur të kapin një specie të rrallë: një peshkaqen mutant me dy kokë.

Shkencëtarët besojnë se një sërë faktorësh mund të kishin çuar në këtë mutacion peshkaqenin, i cili ishte një peshkaqen spadenose (Scoliodon laticaudus).

Lexo Edhe:
Peshkaqenët e mëparshëm me dy koka ishin një peshkaqen qumështi (Rhizoprionodon acutus) në 1964 dhe një tjetër spadenozë në 1991.

Asnjë koment

Comments are closed.