03-07-2022

Gjendja e fundit rreth Covid-19

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon:

Në 24 orët e fundit janë dhënë 31 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.827.810 doza të vaksinës.

Deri më sot 822.581 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

Deri më sot janë dhënë 102.338 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19.

Nga 593 testime, 16 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 27 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.767.

Në total numri i rasteve aktive është 328.

May be an image of text that says 'COVID19 BASHKE IA DALIM! Té vaksinuar brenda 24 oreve 31 REPURLIKA KOSOVES MINISTRIA SHENDETESISE Doza tẽ administruara ne tatal Te vaksinuar me njẽ doze 902.538 Te vaksinuar me dy doza PERDITESIMI FUNDIT 15 MAJ, 2022 1.827.810 Testime brenda 24 oreve 822.581 Doza tẽ treta/perforcuese 593 102.338 Raste pozitive Vdekje 16 Pozitiviteti rasteve 2.69% Tẽ sheruar 27 Raste aktive 328'

 

Asnjë koment

Comments are closed.