01-12-2021

Hajnat ia thyen veturën në parking, i vodhën para mërgimtarit nga Suhareka

Policia ka njoftuar se një mërgimtari nga Suhareka hajnat gjatë ditës së djeshme ia kanë thyer thyer veturen në një parking, nga ku janë vjedhur para të gatshme, një telefon mobil, kartela e bankës etj, trasnmeton Gazeta e Prizrenit.

Njoftimi i policisë:

VJEDHJE E RËNDË/Rr. Skënderbeu, Suharekë 20.12.2020 – 16:00. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se persona të panjohur, i kanë thyer xhamin e veturës së tij, me targa të huaja, e cila ishte në parking dhe i kanë marr një çantë të dorës, ku brenda saj kishte pas një telefon mobil, një kartelë e bankës si dhe para të gatshme shuma e të cilave nuk dihet. Rasti nën hetime.

Asnjë koment

Comments are closed.