22-06-2024

I jepet lamtumira legjendës së futbollit, Fadil Vokrri

Numër i madh i qytetarëve janë mbledhur në varrezat e qytetit në Arbëri.

Ata janë tubuar për t’i dhënë lamtumirën e fundit Fadil Vokrrit.

Në varrim janë të pranishëm zyrtarë të FIFA-s, krerë shtetëror të vendit si dhe i gjithë komuniteti sportiv.

Kurora lulesh në varrin e Vokrrit kanë vënë kryetari i Kuvendit, Kadri Veseli, Kryeministri Ramush Haradinaj, Ministri i Jashtëm, Behgjet Pacolli dhe kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti.

Kurora lulesh kane vënë edhe zyrtarë të FIFAS dhe FFK-se, i pikëlluar aty është pare edhe futbollisti i reprezentacionit të Kosovës, Valon Berisha si dhe portieri, Saimir Ujkani./gazetaexpress.

Asnjë koment

Comments are closed.