16-04-2021

Kandidatët nga Prizreni dhe të tjerët që bënë ankesa në PZAP

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa tashmë ka publikuar të gjithë ankesat e dërguara në këtë institucion, pas datës 14 Shkurt.

Shumica e kandidatëve janë ankuar në gabime të personave përgjegjës gjatë procesit të numërimit, përcjell GazetaBlic.

Siç edhe kemi raportuar, jo pak ankesa ka pasur këto ditë, me vëmendjen kryesore te ish-ministrja Haradinaj-Stublla, e cila nga koleget e saj kandidate, Florentina Gjergjaj e Albana Bytyqi.

Më poshtë edhe dokumenti i plotë i PZAP-së, derisa mbetet të shihet rezultati i ankesave respektive.

DOKUMENT

 

Lexo edhe:

https://gazetaeprizrenit.net/torturat-ndaj-banoreve-ne-romaje-te-hasit-nga-ushtria-serbe-me-1998/

Torturat ndaj banorëve në Romajë të Hasit nga ushtria serbe, më 1998

Asnjë koment

Comments are closed.