30-10-2020

Këto janë lokalitetet e Prizrenit dhe vendit prej nga janë të infektuarit e rinj me Covid

Për dallim nga dje,  sot janë raportuar shifra pak më të larta të të prekurve me Covid-19 në Kosovë.

Nga 678 mostra, 57  presona kanë rezultuar pozitiv.

Në komunën e Prizrenit dolën dy persona të infektuar, njëri nga qyteti, ndërsa tjetri nga Zhuri, transmeton Gazeta e Prizrenit.

Lexo edhe:

Prizreni në vendet e fundit prej komunave të Kosovës edhe për Përgjegjshmërinë (Dokument)

Sot ndërkaq, nuk janë raportuar raste të reja nga komunat e rajonit ashtu sic shihet në tabelën e paraqitur. /GazetaePrizrenit. net

 

Asnjë koment

Comments are closed.