16-06-2021

Këto janë lokalitetet e rajonit të Prizrenit dhe vendit të rasteve të reja me Covid

Krahasuar me dje, sot është raportuar për më shumë raste të të prekurve me Covid-19.

Në nivel të Kosovës janë 53 raste pozitive, apo 11 më shumë.

Sa i përket Prizrenit edhe sot kemi vetëm një rast dhe ai nga qyteti, transmeton Gazeta e Prizrenit.

Lexo Edhe:

Komuna e Prizrenit del keq edhe në raportin e USAID-it amerikan për performancë (Dokument)

Brenda 24 orëve janë raportuar tre raste të vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv (1 rast nga Klinika Infektive, 1 rast nga MIQ-COVID, QKUK dhe 1 rast nga Spitali Gjakovë).

Të infektuar ka edhe nga komunat e rajonit përreth Prizrenit, siç edhe shihet në tabelë:

No photo description available.

Asnjë koment

Comments are closed.