29-10-2020

Këto janë lokalitetet e rajonit të Prizrenit prej nga janë rastet e reja me Coronavirus

Sot është raportuar një rast më shumë i të prekurve me Covid-19, krahasuar me një ditë më parë në Kosovë.

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 592 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 63 raste pozitive.

Krahasuar me dje, kur janë raportuar 14 raste, shifrat sot shënuan rënie në Prizren, pasi sot kanë, rezultuar 4 të infektuar, prej të cilëve janë nga qytetit, ndërsa një nga fshati Piranë, transmeton Gazeta e Prizrenit.

Lexo edhe:

Komuna e Prizrenit në vendet e fundit në Kosovë për Kulturë, Rini e Sport (Dokument)

Edhe sot ka të raste të reja edhe nga komunat e rajonit përreth, siç shihet në tabelën e paraqitur.

Brenda 24 orëve nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes me SARS CoV-2 pozitiv në nivel vendi.

No photo description available.

Asnjë koment

Comments are closed.