29-10-2020

Këto janë lokalitetet e rajonit të Prizrenit prej nga janë rastet e reja me Covid

Krahasuar me ditën paraprake, sot është raportuar për rritje të numrit të të prekurve nga Covid-19,  shkruan Gazeta e Prizrenit.

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 702 mostra, prej të cilëve rezultuan 68 raste positive apo 19 më shumë se dje.

Krahasuar me dje kur në Prizren nuk kishte raste, sot kemi një të infektuar të ri dhe ai fshati Medvec, përcjell Gazeta e Prizrenit.

Lexo edhe:

Gjykimi për therjen në Tusus të Prizrenit: Çfarë thanë sot dëshmitarët?

Siç shihet në tabelë, edhe sot ka edhe të infektuar nga vendbanimet përreth rajonit:

No photo description available.

Asnjë koment

Comments are closed.