16-06-2021

Këto janë vendbanimet e rajonit të Prizrenit të rasteve të reja me Covid

Krahasuar me ditën paraprake, sot është raportuar për rritje të numrin të të prekurve me Covid-19.

Një nivel të Kosovës kanë qenë 27 raste më shumë, ndërsa në Prizren, kemi tre të infektuar, transmeton Gazeta e Prizrenit.

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 889 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren,  prej të cilëve rezultojnë 104 raste pozitive.

Lexo edhe:

Opozita kritika të ashpra: Haskuka s’ka realizuar asnjë projekt kapital

Sa i përket Prizrenit, dy të infektuarit janë nga qyteti, ndërsa njëri nga fshati Piranë. Të infektuar ka edhe nga komunat e rajonit përreth, siç edhe shihet në tabelë:

Asnjë koment

Comments are closed.