01-08-2021

Këto janë vendbanimet e rajonit të Prizrenit prej nga janë të infektuarit e rinj me Coronavirus

Krahasuar me ditët dhe javët paraprake,  sot janë raportuar shifra më të ulta të të prekurve me Covid-19 në Kosovë, ku nga 612 mostra, 71  presona kanë rezultuar pozitiv.

Përkundër që shifrat e sotme janë më të ulëta, në Prizren dolën 4 të infektuar,  të gjithw nga qyteti, transmeton Gazeta e Prizrenit.

Lexo edhe:

Prizreni me trotuare të deformuara në qendër të qytetit? (FOTO)

Po ashtu edhe nga lokalitetet e rajonit tonë, si  Malisheva, Rahoveci,  Dragashi, etj., janë disa raste, të cilat i keni në tabelën e paraqitur. /GazetaePrizrenit. net

No photo description available.

Lexo edhe:

Ky është i riu nga Prizreni që humbi jetën në “Rrugën e Kombit”

Asnjë koment

Comments are closed.