19-09-2021

Këto janë vendbanimet e rajonit të Prizrenit të rasteve të reja me Covid

Sot është raportuar për rritje të numrit të të prekurve me Covid-19.

Krahasuar me ditën paraprake, në nivel të Kosovës kanë qenë 44 raste më shumë, ndërsa në Prizren, kemi 5 të infektuar apo një më shumë se dje, transmeton Gazeta e Prizrenit.

Gjatë 24 orëve të fundit janë testuar gjithsej 1.028 mostra të marra nga ShSKUK dhe gjurmimi i kontakteve të rasteve në terren, prej të cilëve rezultojnë 148 raste pozitive. Nuk është raportuar asnjë rast i vdekjes.

Lexo edhe:

Rrena e kryetarit Haskuka rreth dënimit të ish-drejtorit të tij për Arsim, Skënder Susurit (dok)

Sa i përket Prizrenit të gjithë të infektuar janë nga qyteti,  ndërsa të infektuar ka edhe nga komunat e rajonit përreth, siç edhe shihet në tabelë:

Asnjë koment

Comments are closed.