14-07-2024

Kosova dhe Shqipëria trajnojnë bashkë ushtarët

Efektivët e njësive të këmbësorisë së FSK-së dhe homologët e tyre nga Forcat e Armatosura të Shqipërisë janë bërë bashkë për një trajnim njëmujor.

Kjo është bërë e ditur nga ministri i Mbrojtjes, Armend Mehaj, përmes një postimi në llogarinë e tij në Facebook ku, mes tjerash, ka thënë se Kosova dhe Shqipëria kanë dyfishuar bashkëpunimin ndërushtarak.

Asnjë koment

Comments are closed.