29-10-2020

Kramariq pas fitores ndaj Bayernit: Kjo është perfekte

Ai shënoi golat e tretë dhe të katërt në minutën 77 dhe 90 nga pika e bardhë.

“Kjo ishte një lojë e përsosur. Ju nuk mundni shpesh ekipin më të mirë në botë. Bayern u ndje i lodhur, por ne e shfrytëzuam rastin dhe u përgatitëm mirë dhe u stërvitëm me forcë 100% gjatë gjithë javës. Ne jemi shumë të lumtur me një shfaqje të shkëlqyeshme. Trajneri është i shkëlqyeshëm. Ne ishim plotësisht të përqendruar në ndeshje. Ne treguam se mund të konkurrojmë me më të mirët në botë”, tha lojtari i kombëtares kroate.

Lexo edhe:

Komuna e Prizrenit në vendet e fundit në Kosovë për Kulturë, Rini e Sport (Dokument)

Kramariq arriti vendin e dytë në renditjen e lojtarëve që shënuan më shumë gola në dy raundet e para të Bundesligës. Vetëm Gerd Muller është përpara tij, dhe ai është barazuar me Lewandowski, Makaay dhe Christianen./rtk/ GazetaePrizrenit

Asnjë koment

Comments are closed.