16-08-2022

Largohet deponia në rrugën për në fshatin Leskovec

Deponia ilegale që ekzistonte një kohë të gjatë në rrugën për tek fshati Leskovec, tashmë është larguar nga ai vend, njoftuan zyrtarët komunal të Prizrenit.

Me iniciativën e marrë nga Drejtoria e Shërbimeve Publike, kjo zonë i është kthyer ambientit të natyrshëm.

Kryetari prizrenas, Mytaher Haskuka, ka thënë se numri i deponive ilegale në Prizren është mjaft i madh dhe aksionet për pastrimin e tyre do të vazhdojnë edhe në të ardhmen.

“I lusim qytetarët të cilët kanë njohuri për vendndodhjen e deponive të ndryshme ilegale, të na njoftojnë nëpërmjet Qendrës së Thirrjeve, në numrin papagesë 0800 19 200”, shkroi ai në faqen e tij në “Facebook”.

 

Asnjë koment

Comments are closed.