02-07-2022

Liria mund Gjilanin 3:2

Liria e Prizrenit, të shtunën mundi Gjilanin. Kësisoj doli real edhe premtimi i disa futbollistëve për angazhim dhe optimizëm.

Shënues: Basriu ‘9 e Magani ’44, e ’64, për Lirinë, kurse Kastrati ’36 e Haxhimusa ’75 për Gjilanin.
Gjilani huqi penalltinë, kur në minutën 27-të, Haxhimusa qëlloi pingulen.
Florent Avdyli ka goditur traversën (në pjesën dytë), derisa portieri në këtë moment ishte mposhtur.

Mbi 800 shikues kanë përkrahur skuadrën e Lirisë. Gjyqtari kryesor Besfort Kasumi ka dhënë një lojë shtesë prej 6 minutash, shkaku i disa vonesave, por fundi e gjeti Lirinë fituese të sfidës.
Të mërkurën, në Prizren, Liria pret skuadrën e Trepçës ’89.

Asnjë koment

Comments are closed.