13-07-2024

Me Sveçlën te Vila e Radojiçiqit, Haxhiu publikon video: E pamë nga afër si ka jetuar ky kriminel

Ministrja e Drejtësisë, Albulena Haxhiu dhe ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla kanë vizituar sot vilën e Milan Radojçiqit, të cilën ia konfiskoi shteti, pas sulmit terrorist në Banjskë.

Haxhiu në “Facebook” publikoi një video e ku tha se po prezantojë luksin në të cilin ka jetuar Radojçiq.

“Dje publikuam dokumentin e listës se aseteve të konfiskuara dhe sekuestruara të terroristit Radojçiq, sot nga afër dhe konkretisht pamë luksin në të cilin ka jetuar ky kriminel. Kjo është jeta e një terroristi që për vete bën jetë prej milioneri ndërkohë që mjet të funksionimit ka frikësimin dhe kërcënimin e komunitetit ku jeton në mënyrë që t’i shërbejnë atij.  Kjo gjë ka ndërruar, qytetarët atje kanë filluar të çlirohen nga ky terrorist dhe grupi i tij që kanë punuar vetëm për veten në shërbim të regjimit në Beograd. Republika e Kosovës nuk trembet nga terrorizimi dhe është garantuese e jetës së qetë për të gjithë qytetarët pa dallim. Jemi shoqëri demokratike dhe me vlera të qarta perëndimore ku terrori, frikësimi, shantazhi dhe ilegaliteti nuk kanë vend”, shkroi ajo. /Express/

 

Asnjë koment

Comments are closed.