15-06-2024

Messi dhe Ronaldo “masakrohen” në rrjetet sociale

Lionel Messi dhe Cristiano Ronaldo i thanë lamtumirën botërorit të Rusisë në të njëjtën ditë duke qëndruar në rekordin e vetëm të tyre negativ atë të mos shënimit të golave në fazat me eliminim direkt të këtij evenimenti.

Eliminimi i tyre me Argjentinën e Portugalinë ishte tema kryesore në mediat ndërkombëtare, por sigurisht edhe në rrjetet sociale.

Ironia dhe talljet me dy yjet e futbollit botëror nuk ka pasur kufij.

Por në ndryshim nga herët e tjera, duket se largimi në të njëjtën kohë i kombëtareve të dy futbollistëve, ka bërë bashkë edhe tifozët.

Në fotogaleri mund të shihni disa nga “memet” më interesante mbi dy futbollistët./top-shannel/

Asnjë koment

Comments are closed.