16-07-2020

Moti dy ditët e ardhshme në Prizren

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, në dy ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

“Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 1-6 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 20- 22 gradë Celsius. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes”, thuhet në njoftimin e IHMK-së.

Asnjë koment

Comments are closed.