16-07-2024

Moti gjatë fundjavës

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës sot dhe nesër në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm dhe me stuhi lokalisht të fuqishme.

Temperaturat minimale do të jenë ndërmjet 22 – 26 C. Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit me shpejtësi mbi 16m/s.

Në njoftimin e IHK-së, thuhet se stuhitë do ta përfshijnë pjesën veriore dhe verilindore të Serbisë duke e shtrirë veprimin edhe në pjesën verilindore dhe veriore të Kosovë, por me një fuqi më të dobët.

Asnjë koment

Comments are closed.