15-04-2024

Moti gjatë fundjavës në Kosovë

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës gjatë fundjavës parashihet të mbajë mot i ftohtë dhe pa reshje shiu.

Temperaturat minimale parashihen të ulën ndjeshëm në të dy vlerat ekstremale, minimalet nga 8-10 gradë C, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 18-20 gradë C.

Në komunikatë, thuhet se pjesa e parë e javë së ardhshme parashihet të jetë me reshje shiu dhe me temperatura afërsisht të ngjashme me të vikendit.

Asnjë koment

Comments are closed.