19-09-2021

Moti: Java fillon me vranësira dhe shi

Në fillim të javës shtrëngata me shi, nga mesi i javës mot më stabil.

Temperaturat e ajrit do të shënojnë rritje, por do të luhaten kryesisht rreth vlerave mesatare. Minimalet do të sillen nga 13 C deri në 15C, e maksimalet nga 24C deri në 27C.

Nga parashikimet e fundit, në fundjavë mund të presim një depërtim të një fronti të ftohtë nga veriu i kontinentit, që do të zbres temperaturat ndjeshëm nën vlera mesatare.

18.06 – Në mëngjes pjesërisht vranët. Gjatë ditës mot kryesisht me vranësira, e pasdite priten shtrëngata të shpërndara me shi.

19.06 – Mot kryesisht me vranësira. Paradite riga lokale shiu, e pasdite priten shtrëngata të shpërndara me shi.

20.06-21.06 – Mot pjesërisht i vranët, me intervale më të gjata me diell. Të enjten pasdite, rreth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë.

22.06 – Mot pjesërisht i vranët. Pasdite shtrëngata të shpërndara me shi./kp/

 

Asnjë koment

Comments are closed.