30-05-2024

Sot në rajonin e Prizrenit

Ngjarjet e paralajmëruara për sot:

18  qershor 2018:

08:30

Mbahet mbledhja e rregullt e Këshillit të drejtorëve komunal të Malishevës.  Selia e KK-së.

10:00

Ministri i Kulturës Kujtim Gashi pret në takim homologen e tij nga Shqipëria Mirela Kumbaro-Furxhi. (Hotel Theranda në Prizren)

10:00

Mbahet mbledhja emergjente e Kuvendit Komunal të  Rahovecit, për shkak të gjendjes emergjente të krijuar nga reshjet dhe breshëri në këtë komunë.

10.30

Nënshkrimi i Kalendarit të përbashkët kulturor mes Republikës së Kosovës dhe Shqipërisë, nga ministrat e kulturës. (Ambientet e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit.

10.45

Ministri i Kulturës Gashi dhe homologia e Kumbaro-Furxhi, mbajnë konferencë për media. (Ambientet e Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, ora 10.45)

13.00

Diskutimi publik për buxhetin e Suharekës dhe Kornizën afatmesme. Salla  e Kuvendit Komunal ( te parku i qytetit).

 

Asnjë koment

Comments are closed.