01-08-2021

Moti: Kryesisht me diell- temperaturat deri në 30 gradë

Ditëve të para të muajit korrik do të jetë ngrohtë dhe kryesisht me diell, por nuk përjashtohen edhe reshjet e shiut.

Temperaturat minimale do të luhaten nga 12 C deri në 16 C, e maksimalet nga 27 C deri në 30 C.

Pasdite rreth viseve malore mundësi për reshje lokale shiu dhe bubullimë.

Të martën mot shumë i ngrohtë, kryesisht me diell. Të mërkurën mot kryesisht me diell. Pasdite dhe në mbrëmje priten reshje lokale të shiut me bubullima.

5.07 – Mot kryesisht me diell. Pasdite vende-vende mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë.

6.07 – Paradite mot kryesisht me diell. Gjatë ditës mot pjesërisht i vranët, e pasdite dhe në mbrëmje mundësi për reshje lokale shiu me bubullimë.

 

Asnjë koment

Comments are closed.