08-08-2022

Moti për sot

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës ka bërë të ditur se fillimi i muajit korrik do të karakterizohet me mot pothuaj të ngjashëm me ditët e fundit të qershorit.

Gjatë ditës së sotme temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 14-17 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 30-34 gradë Celsius.

Lexo edhe:

Kritika rreth gjendjes në arsimin e Prizrenit

“Indeksi UV vazhdon të mbetet i lartë dhe bëjmë apel që të respektohen këshillat e IHMK dhe të IKSHP. Do të fryjë erë e lehtë dhe lokalisht e fortë nga drejtimi i  perëndimit dhe veriperëndimit”, thuhet në njoftimin e IHK-së.

Asnjë koment

Comments are closed.