29-11-2022

Moti sot

Në rajonin e Prizrenit sikurse edhe në territorin e Kosovës, sot do të mbajë mot me diell dhe vranësira kalimtare.

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, njofton se temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 12-13 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 23-25 gradë Celsius.

Do të fryjë erë nga drejtimi i verilindjes e lehtë deri mesatare.

Asnjë koment

Comments are closed.