14-04-2021

Moti sot

Sot në rajonin e Prizrenit parashihet të mbajë mot me diell dhe vranësira të shpërndara.

Temperaturat minimale do të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihet të lëvizin ndërmjet 26-28 C.
Era do të fryjë nga drejtimi i lindjes dhe verilindjes me shpejtësi 1-5m/s, njofton Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës.

Asnjë koment

Comments are closed.