03-10-2022

Moti sot

Në Prizren e rrethinë parashihet të mbajë mot pjesërisht i vranët dhe me diell. Mot i ngjashëm do të mbajë edhe në pjesën tjetër të vendit,  ku në pjesën e parë të ditës dhe gjatë natës do të ketë ngrica.

Nga sot në Kosovë temperaturat maksimalet mbi 0 gradë.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës temperaturat minimale do të arrijnë deri në -11 gradë Celsius, ndërsa ato maksimale do të jenë në 4 gradë Celsius.

“Në disa zona do të ketë mjegull, kurse mesdita paraqitet me vlera pozitive. Shtypja atmosferike po shënon ngritje graduale. Në fushat termike do të ketë ngritje, sidomos në vlerat e temperaturave maksimale, derisa në vlerat e minimaleve gjendje mbetet pothuaj njëjtë. Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i juglindjes’, njofton IHMK./GazetaePrizrenit.net/

Asnjë koment

Comments are closed.