15-06-2024

Moti sot

Në Prizren e rrethinë, sikurse edhe në pjesën tjetër të vendit parashihet të mbajë mot i ndryshueshëm, i vranët dhe me reshje lokale shiu.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale parashihet të lëvizin ndërmjet 8-10 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës ndërmjet 18-22 gradë Celsius.

“Reshjet mund të jenë në formë rrebeshi ditën e premte, ndërsa të shtunën nuk parashihen reshje. Do të fryjë erë kryesisht nga verilindja me shpejtësi 1-9m/s’, njofton IHMK./GazetaePrizrenit.net

Asnjë koment

Comments are closed.