03-12-2022

Moti sot

Sot kalimi i një frontit të ftohtë sërish sjell kushte për rrebeshe shiu e bubullima, por vetëm shkurtimisht.Në fundjavë, të shtunën do mbajë mot i freskët.

Lexo edhe:

A ka deklarata të rrejshme nga aplikantët për drejtorë e zv/drejtorë shkollash në Prizren?

17.06 – Fillimisht mbetet ngrohtë dhe me diell. Pasdite vransirat shtohen e priten edhe rrebeshe shiu me bubullima.18.06 – Pjesërisht vranët e më freskët, me mundësi për riga lokale shiu orëve të pasdites.19.06 – Kryesisht me diell dhe më ngrohtë.

20.06 – Kryesisht me diell dhe më nxehtë.

Temperaturat minimale luhaten ndërmjet 10C e 14C, ndërsa maksimalet pasi që kapin vlera deri në 27 e 28C ditën e enjte, zbresin në 22C e 23C ditën e shtunë, mirëpo duke shënuar rritje në 29c e 30C në fillim të javës së ardhshme.Do të fryj erë kryesisht nga verilindja, mesatare dhe mesatarisht e fuqishme 5-12m/s.Shtypja atmosferike më e lartë mbi vlera normale, me tendencë të rënies.

Asnjë koment

Comments are closed.