03-10-2022

Moti sot

Sot pritet të mbajë mot më stabil, me temperatura afërsisht të ngjashme me ato të ditëve të fundit.

Sipas Institutit Hidrometeorologjik të Kosovës, temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 2-5 gradë Celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 12-15 gradë Celsius.

Do të fryjë erë e lehtë deri mesatare nga drejtimi i verilindjes dhe veriperëndimit.

Kushtet biometeorologjike do të jenë relativish

Asnjë koment

Comments are closed.